06.10.2018 12:42

KiVa ry Kannatusmaksu 2018-2019 kaudelle

Hei, KiVan jäsen!

Kiitos, että olet mukana perinteikkään yhdistyksen toiminnassa alueella. Kivistön alueen vanhempainyhdistys KiVa ry toimii Kivistön suuralueen lapsiperheiden hyväksi, käynnissä jo 12 toimintakausi. Toimimme tiiviissä yhteistyössä muiden paikallisyhdistysten kanssa, tiedotamme lasten vanhemmille alueen tapahtumista ja järjestämme tilaisuuksia koko perheelle. Lisätietoja toiminnastamme https://www.kivanetti.fi/

Kivistön alueen vanhempainyhdistys KiVa ry:n kannatusmaksu kaudelle 2018-2019 on joko 10, 15 tai 20 euroa vuodessa / perhe, ohessa maksutiedot.

Tilinumero: FI98 5722 9020 1956 21

Maksun saaja: KiVa ry

Viite: 5005

Summa: 10, 15 tai 20 euroa

Eräpäivä 30.10.2018

Yhdistyksen kannatusmaksu on perhekohtainen ja on valinnan mukaan joko 10, 15 tai 20 euroa vuodessa.  Kannatusmaksu on vapaaehtoinen, mutta sen voimin pyrimme tekemään monenlaista hyvää Kivistön alueen lapsille ja perheille. Lisätietoja KiVan järjestämistä tapahtumista ja toiminnasta löytyy https://www.kivanetti.fi/

Jäsenenä, kannatusmaksun maksamalla, pääset kuntoilemaan maksutta Kanniston koulun nuoriso- ja asukastila KanNun kuntosalilla (tiistaisin, keskiviikkoisin ja sunnuntaisin klo 19 alkaen ja sunnuntaisin myös klo 10-12). Kannatusmaksuilla hankimme myös tapahtumiin lapsille kivoja pikkupalkintoja, järjestämme luentoja ja muita tilaisuuksia. Syyskuussa järjestimme lasten vanhemmille päihdeinfo-illan ja keväälle on jo ajatuksissa mm pelaamiseen liittyvää aihetta.  Jäsenille on tarjolla myös aikuisen sählyvuorot, keskiviikkoisin naisten sählyt Aurinkokivessä, perjantai-iltaisin miesten sählyt Kannistossa, lisätietoja nettisivuiltamme.

Tällä hetkellä suunnittelemme taas koko perheen jouluista musiikkitapahtumaa, joka järjestettiin viime vuonna ensimmäisen kerran. Olet lämpimästi tervetuloa kaikkiin tapahtumiin ja toimintaan mukaan. Seuraava KiVan kokous on ti 9.10 klo 18 Asukastila Rubiinissa, olet tervetullut ideoimaan ja keskustelemaan meidän kanssa.

Yhdessä tehdään ja tuetaan Kivistön suuralueen yhteisöllisyyttä. Lue lisää: https://www.kivanetti.fi/toimintamme/vapaaehtoistyo/

Hyvää syksyn jatkoa ja Kiitos kannatuksesta!

—————

Takaisin