10.07.2024 09:05

Kutsu KiVa ry vuosikokoukseen ke 14.8 klo 18 Mosaiikkiin

Kutsu KiVa ry:n vuosikokoukseen ja yhdistyksen toiminnan päättämiseen


KiVa ry:n sääntömääräinen vuosikokous pidetään keskiviikkona 14.8 klo 18.00-19.00 Mosaiikki Sali 2 Safiiri (Kivis). Kokous on avoin kaikille, jos tahdot osallistua etänä, ilmoittaudu 13.8 mennessä kivanetti@gmail.com niin järjestämme etäyhteysmahdollisuuden.

Kokouksessa päätetään vuosikokous asioiden lisäksi KiVa ry yhdistyksen purkamisesta. Olemme toimineet alueella vuodesta 2007 ja nyt on tullut aika lopettaa toiminta. Yhdistys toimii vain vapaaehtoisten voimin ja viime vuosien aikana toiminta on pienentynyt entisestään. Olemme saaneet Kivistö Laulaa – tapahtuman pidettyä joka vuosi ja pyöritettyä sähly-ja kuntosalivuoroja vapaaehtoisten avulla.  Ensi syksystä alkaen Vantaan Kaupunki poistaa huojennetut maksuluokat kaikilta yhdistyksiltä, jotka eivät ole liikuntajärjestöjä. Tämä aiheuttaa sen, ettei KiVa ry pysty jatkamaan vuorojen vuokrausta enää samoin kuin aiemmin.

Olet lämpimästi tervetullut mukaan vuosikokoukseen ja keskustelemaan KiVan jatkosta.  

 1. Kokouksen avaus
 2. Laillisuuden ja päätösvaltaisuuden toteaminen
 3. Esityslistan hyväksyminen
 4. Valitaan kokouksen puheenjohtaja, sihteeri sekä yksi pöytäkirjantarkastaja ja yksi ääntenlaskija.
 5. Esitetään yhdistyksen vuosikertomus, tilit ja toiminnantarkastajan lausunto edelliseltä toiminta- ja tilivuodelta.
 6. Vahvistetaan tilinpäätös edelliseltä tilikaudelta sekä päätetään vastuuvapauden myöntämisestä yhdistyksen hallitukselle 
 7. Hallituksen puheenjohtajan valinta
 8. Hallituksen jäsenten ja varajäsenten valinta
 9. Valitaan yksi toiminnantarkastaja ja yksi varatoiminnantarkastaja tarkastamaan kuluvan toimintavuoden hallintoa ja tilejä.
 10. Jäsenmaksujen suuruuden päättäminen
 11. Talousarvion vahvistaminen kuluvaa toimintavuotta varten.
 12. Toimintasuunnitelma – yhdistyksen päättäminen
 13. Muut ajankohtaiset asia
 14. Kokouksen päättäminen
Tervetuloa
KiVa ry - hallitus 23-24

—————

Takaisin