09.09.2021 21:27

KiVan kausi 2021-2022 käynnistyi

Hei, KiVan jäsen! 

Kiitos, että olet mukana perinteikkään yhdistyksen toiminnassa alueella.

Kivistön alueen vanhempainyhdistys KiVa ry toimii Kivistön suuralueen lapsiperheiden hyväksi, käynnissä jo 15 toimintakausi. Saimme uuden hallituksen muodostettua vuosikokouksessamme 7.9 ja puheenjohtajana jatkaa Marianne Rintala. Suuren suuri kiitos pitkäaikaiselle rahastonhoitajallemme Antti Koskiselle, jonka saappaat täyttää Tiina Humaloja. Onnea uudelle hallitukselle tulevaan kauteen ja tehtäviin. 

Kannatusmaksu 2021-2022

Kivistön alueen vanhempainyhdistys KiVa ry:n kannatusmaksu kaudelle 2021-2022 on joko 10, 15 tai 20 euroa vuodessa / perhe ja alta löytyvät maksutiedot. 

Tilinumero: FI98 5722 9020 1956 21

Maksun saaja: KiVa ry

Viite: 5005

Summa: 10, 15 tai 20 euroa

Eräpäivä 30.9.2021

Kannatusmaksu on vapaaehtoinen, mutta sen voimin pyrimme tekemään monenlaista hyvää Kivistön alueen lapsille ja perheille. Lisätietoja KiVan järjestämistä tapahtumista ja toiminnasta löytyy https://www.kivanetti.fi/

Kannatusmaksulla mahdollistat ja saat...

Jäsenenä, kannatusmaksun maksamalla, pääset mm kuntoilemaan maksutta Kanniston koulun nuoriso- ja asukastila KanNun kuntosalilla tiistaisin, keskiviikkoisin ja sunnuntaisin klo 19 alkaen ja sunnuntaisin myös klo 10-12. 

Jäsenille on tarjolla myös aikuisen sählyvuorot, lisätietoja nettisivuiltamme https://www.kivanetti.fi/toimintamme/kuntosahlyt/

  • Perjantai-iltaisin miesten sählyvuoro Kannistossa 20.00-21.30 
  • Keskiviikkoisin naisten sählyvuoro Aurinkokiven koululla 20-21.

Kannatusmaksuilla hankimme tapahtumiin lapsille kivoja pikkupalkintoja, järjestämme luentoja ja muita tilaisuuksia.  

Miksi KiVa on olemassa...

KiVassa kuulut koko suuralueen kattavaan yhteisöön, jossa pyritään tuomaan alueen lapsiperheitä yhteen ja auttamaan yhteisöllisyyden luomisessa ja säilymisessä alueellamme. Kun kuulut KiVaan, kuulut alueen yhteiseen yhdistykseen, johon olet aina tervetullut vaikuttamaan. KiVa ry toimii tiiviissä yhteistyössä muiden paikallisyhdistysten kanssa mm MarjaVerkko, tiedotamme lasten vanhempia alueen tapahtumista ja olemme mukana järjestämässä tilaisuuksia alueelle mahdollisuuksien mukaan. Lisäksi teemme tarvittaessa päättäjille esityksiä ja aloitteita uudistusten aikaansaamiseksi. Strategiaa päivitimme 2019 ja keskitymme tulevanakin kautena erityisesti vanhempien hyvinvointiin.

Tiesithän, että olet aina tervetullut yhdistyksen kokouksiin mukaan. Toivomme uusia aikuisia mukaan ideoimaan tapahtumia alueelle ja mahdollistamaan yhdistyksen toiminta jatkossakin. Seuraava tapaaminen on 12.10 klo 18 Teams-kokouksena, olet lämpimästi tervetullut mukaan. Laita viestiä kivanetti@gmail.com, niin välitämme kutsun.  Lisätietoja toiminnastamme ja kokousaikataulut löytyvät täältä https://www.kivanetti.fi/

Yhdessä tehdään ja tuetaan Kivistön suuralueen yhteisöllisyyttä.

Hyvää syksyn jatkoa ja kiitos kannatuksesta! 

KiVa ry  

 

—————

Takaisin